Strefa Modlitwy KDM

WEJDŹ I POMÓDL SIĘ RAZEM Z NAMI

ZA 28. ŚDM W RIO!

Liczymy na Waszą współpracę i modlitwę.
Możemy pozostawić w strefie swój „ślad”, wpisując się do niej poprzez specjalny
kalendarz: www.rio13.pl/strefa.
Wśród propozycji na ten rok są:
- adoracja,
- dziesiątek różańca,
- Msza św. z komunią,
- modlitwa za ŚDM
- i post.
Dzięki Wam - ufamy, że strefa znajdzie
się w zasięgu wielu młodych z całej Polski i nie tylko….
Katechizm młodych uczy, że "Modlitwa to wielka brama do wiary" (YouCat, 469). KDM proponuje więc na Rok Wiary udział w specjalnej młodzieżowej STREFIE MODLITWY. Wystarczy wejść na stronę www.rio13.pl/strefa i - wybierając odpowiedni
dzień - ofiarować jedną z dostępnych tam form: adorację, dziesiątek różańca, post, Mszę św. z komunią lub odmówienie oficjalnej modlitwy ŚDM.
One już się modlą!
Do STREFY MODLITWY z dnia na dzień przyłącza się coraz więcej zgromadzeń zakonnych w Polsce i za granicą. Modlitwa wielu Sióstr płynąca z serca i troski o młode pokolenie jest konkretną odpowiedzią na apel wystosowany przez bpa Henryka Tomasika, ks. Wojciecha Karpiela i Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM do wszystkich żeńskich zgromadzeń zakonnych w Polsce.
Dziękujemy!
W imieniu organizatorów składamy serdeczne podziękowanie za tak wielkie wsparcie i wyrażamy nadzieję, że Rok Wiary oraz światowe spotkanie młodych przyniesie trwałe owoce również w wymiarze nowych powołań do służby Kościołowi, według charyzmatów, jakie są dziś potrzebne i wzbudzane przez Ducha Świętego.
Zapraszamy!
Na stronie Krajowego Biura ŚDM pojawił się specjalny kalendarz strefy modlitwy, by we wspólne dzieło mogli włączyć się sami młodzi. Chcemy, jak przy poprzedniej edycji ŚDM, tak i teraz, prosić młodzież, poszczególne parafie, szkoły, duszpasterstwa i wspólnoty, o dowolną formę modlitwy. Wybierając w kalendarzu odpowiedni dzień,  można będzie podarować Światowym Dniom Młodzieży: adorację Najświętszego Sakramentu, komunię świętą, dziesiątek różańca, post lub odmówienie dowolnej modlitwy.
Razem z Brazylią
O modlitwę i duchowe wsparcie zaapelował również Arcybiskup Rio de Janeiro, Dom
Orani João Tempesta, który prosił koordynatorów krajowych, by poszczególne
konferencje episkopatów, zgromadzenia zakonne, ruchy i stowarzyszenia
podarowały organizatorom 28. ŚDM gorącą i ufną modlitwę.
Odpowiadając na ten apel stwórzmy wszyscy razem polską strefę modlitwy. W samym Rio de Janeiro, w każdy drugi piątek miesiąca, odbywa się całonocne spotkanie połączone z adoracją Jezusa Eucharystycznego, podczas którego młodzież Rio ze swoimi biskupami i duszpasterzami wyprasza łaski potrzebne do dobrego przygotowania i owocnego przeżycia tych Dni przez Brazylijczyków i młodych całego świata.

MODLITWA ZA 28. ŚDM

Boże, nasz Ojcze, Ty posłałeś swego Odwiecznego Syna, aby zbawił świat oraz wybrałeś mężczyzn i kobiety, aby przez Niego, z Nim i w Nim głosili Dobrą Nowinę wszystkim narodom. Udziel, prosimy, potrzebnych łask, aby przez radość, jaka opromienia twarze wszystkich młodych, mocą Ducha Świętego, stali się oni ewangelizatorami, których Kościół Trzeciego Tysiąclecia tak bardzo potrzebuje.

Panie Jezu Chryste, Odkupicielu ludzkości, w znaku swoich otwartych ramion ze wzgórza Corcovado przygarniasz wszystkich ludzi. Mocą Twojej paschalnej ofiary, w Duchu Świętym, doprowadzasz nas do spotkania z Ojcem. Młodzi, którzy karmią się Eucharystią, słuchają Twojego Słowa i dostrzegają Ciebie w swoich braciach, potrzebują Twojego nieskończonego miłosierdzia, aby przemierzać drogi świata jako uczniowie i misjonarze nowej ewangelizacji.

Duchu Święty, Miłości Ojca i Syna, poprzez blask Twojej Prawdy i ogień Twojej Miłości oświecaj Twoim Światłem wszystkich młodych, aby zainspirowani przez Światowe Dni Młodzieży ponieśli w cztery strony świata wiarę, nadzieję i miłość, stając się wielkimi twórcami kultury życia i pokoju oraz protagonistami nowego świata.

Amen.